Povedlo se Ferdovi ulovit krávy?

Na tuto otázku hledaly odpověď šikovné děti našich obou mateřských školek. V dopoledních hodinách se totiž naše knihovna proměnila v lesní palouk a naši žáci 8. C se na hodinku ocitli v kůži mravenců, mšic, malých červíčků a dalších postav, jež se vyskytují v příběhu o Ferdovi Mravencovi. Můžu říci, že herci se ....

popasovali se svými rolemi velice dobře a podali až fascinující výkony. Naše obecenstvo herce bujaře povzbuzovalo a dodávalo jim další sílu. Poté jsme společně sešli na školní hřiště, kde se role otočily. Děti ze školky se nakrátko staly samy šikovnými a obratnými mravenečky a nejednou prokázaly, že se svou tělesnou zdatností a obratností dokáží vyrovnat svým starším spolužákům, třeba v přenášení královniných vajíček, či ve slalomu. V těchto úkolech je pro změnu povzbuzovali jejich starší spolužáci. Obě strany si tyto aktivity vesměs nádherně užily a myslím, že na ten nádherně prožitý den ještě dlouho budou vzpomínat.

Martin Hroch – 8. C

Autor dzur, 16.06.2012 07:15