Post Bellum – Příběhy našich sousedů

Ve středu dne 9.3.2022 se uskutečnila soutěžní přehlídka školních týmů základních škol Prahy 6, které se podílely na projektu společnosti POST BELLUM – Příběhy našich sousedů.

Naši školu se svým soutěžním dílem reprezentovali žáci 9.D: Kateřina Hartmannová, Karolína Nývltová, Martin Filipec a Pavel Vrána.

Pamětníkem, se kterým strávili mnoho času a který jim ochotně vyprávěl o radostech i strastech svého života, byl pan Tomáš Vrba -  absolvent Filozofické fakulty, vydavatel samizdatů, příznivec Charty 77 a aktivní odpůrce tehdejšího komunistického režimu.

Jeho poutavé vyprávění žáci zpracovali do krátkého filmu, který vypovídá o jeho životě, a také zhotovili krátkou prezentaci, kterou „naživo“ předvedli v prostorách tanečního sálu Na Marjánce porotě a širokému obecenstvu. Jejich vystoupení bylo velmi zdařilé, projev kultivovaný a jistý. Žáci pracovali pod vedením paní učitelky Evy Fišerové.

Všem patří náš velký dík za příkladnou reprezentaci školy!

Autor muzik, 11.03.2022 06:51

Rubriky:   Akce školy