Schválení stanov Klubu přátel školy

Vážení rodiče. V průběhu třídních schůzek vás prosíme o schválení stanov KPŠ.

Vážení rodiče,

Změnu stanov předepisuje nový občanský zákoník, který požaduje transformaci stávajícího občanského sdružení na spolek. Ke změně z občanského sdružení na spolek došlo automaticky. Jsme povinni ještě provést změnu stanov, kterou jsme měli provést do 1. ledna 2017, což jsme nestihli a rádi bychom zjednali nyní nápravu. V tuto chvíli nehrozí KPŠ žádné sankce, ale pokud spolek nezmění své stanovy tak, aby nebyly v rozporu s „povinnými“ ustanoveními NOZ, může jej soud po výzvě a stanovení dodatečné lhůty zrušit. A tomu bychom se rádi vyhnuli.

Proto Vám nyní předkládáme znění nových stanov, které splňují povinná ustanovení nového občanského zákoníku a prosíme Vás o jejich schválení formou písemného souhlasu do podpisového archu.

Děkuji.

T. Herza

předseda spolku

Klub přátel školy, při Základní škole a Mateřské škole Červený Vrch, z.s.

STANOVY KPŠ.docx

Autor cibulkova, 21.09.2017 14:09