Již pátým měsícem pracuje pětice našich žáků ze třídy 9. B na projektu "Příběhy našich sousedů" od organizace Post Bellum. Jak již název napovídá, projekt mapuje zajímavé příběhy lidí žijících v našem sousedství. Mnoho z nich potkáváme třeba i na nákupech často nemáme ponětí, jak zajímavý životní příběh člověk stojící vedle nás prožil.
Tento rok se projektu ujali Otakar Šnajdr, Lukáš Tuček, Lukáš Laifr, Alžběta Voldřichová a Sandra Vargová z 9.B.
Srdečně zveme na závěrečnou prezentaci, která se uskuteční 23. února v 15.00 v Národní technické knihovně.
Galerie fotek a více informací o projektu naleznete dále v článku.
Žáci zpracovávají příběh historika Viléma Prečana, spoluautora tzv. Černé knihy, která mapovala vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. V době normalizace se Černá kniha se stala pro totalitní režim nepohodlným svědectvím konce svobody v Československu. Nepohodlným se stal i pan Prečan, kterého později okolnosti přinutily k emigraci.
V rámci projektu se žáci na několik měsíců stávají amatérskými historiky, kteří mapují daný příběh, shromažďují materiály, vedou rozhovor s pamětníkem a natáčejí vstup pro Český rozhlas. Všechny zpracované materiály jsou umístěny na webových stránkách projektu a doplní tak sérii desítek zajímavých příběhů, které již byly v rámci projektu zpracovány.
Projekt vyvrcholí 23. února v 15.00 žákovskými prezentacemi v Národní technické knihovně v Dejvicích, kde budou představeny příběhy pamětníků, kteří žijí na Praze 6 nebo mají s Prahou 6 spojitost. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.
Příloha |
---|
pozvánka PNS P6.pdf |
cerveny vrch.pdf |
Autor dvorak, 03.03.2017 07:39
Rubriky: Akce školy