Mezinárodní akce Skype-a-Thon

V úterý 29.11. se vybraní žáci z 6.A,B,C a 7.A zúčastnili celosvětové akce Skype-a-Thon, konkrétně aktivity Mystery Skype. Tato akce je součástí vzdělávacího projektu Skype in the Classroom společnosti Microsoft, kdy žáci dvou škol uskuteční díky Skypu videohovor a pomocí angličtiny a otázek ano/ne se snaží odhalit, z jaké země/města je třída na druhé straně.

Naše děti brzy uhodly, že noví kamarádi jsou z Indie, a tak pomocí tabletů i mobilních telefonů pátraly po konkrétním městě. Poté, co zjistily, že Indové žijí ve městě poblíž Tádž Mahal, se jim nakonec podařilo uhádnout i název jejich města. Druhá strana měla hádání obtížnější, nakonec jim Českou republiku napověděl až atlas světa. Na závěr videohovoru jsme si navzájem zazpívali státní hymnu.

Celá akce nakonec proběhla úspěšně a velmi nás nadchla!

Gratulace patří všem zapojeným, zejména těm, co našli odvahu stoupnout si před kameru a využít angličtinu v reálné situaci! Děkujeme za vzornou spolupráci!

20161129_093756.jpg

Autor rabinakova, 01.12.2016 08:58