Pražské hravé Velikonoce

V Muzeu hlavního města Prahy se už v lednu konala celodenní sobotní dílna pro učitele základních škol. Z naší školy se přihlásily Jana Bendová, Romana Hofmanová, Simona Mitinková a Ivana Kudrnová. Učily se tradiční lidové techniky zdobení kraslic, poté to učily svoje žáky a nakonec je přihlásily do výtvarné soutěže. Protože jde o děti zejména z prvních a druhých tříd, soustředili jsme se na voskovou techniku. Všechny tato náročná práce moc bavila a po několika hodinách tréninku a zkoušení jsme vybrali kraslice do soutěže.

Moc nás potěšilo, že celkem 7 žáků z naší školy bylo oceněno a tak jsme se skupinou 30 žáků jeli na slavnostní vernisáž a pro diplomy a ceny. Dětem se líbil program, vystavené kraslice a ocenění obdrželi krásné knižní ceny. Blahopřejeme jim. Je to Jana Trejbalová a Vojtěch Housa z 1.D, Kristýna Čeklovská, Adam Remeš a Eva Štěpánková z kroužku Artík, Eliška Kuráňová a Markéta Dlabačová z 1.A. Jsme rádi, že se podobné projekty na udržení našich krásných tradic konají a že děti tyto náročné techniky jsou schopné zvládnout a pracují s velkým zájmem.

Romana Hofmanová

Autor dzur, 16.04.2014 18:35