PROJEKT - ZIMNÍ OLYMPIÁDA - KOUZELNÁ PRKNA

6.C a 7.B navštívila  výstavu  KOUZELNÁ PRKNA v ZŠ Generála Janouška na Černém Mostě.

V rámci projektu „ZIMNÍ OLYMPIÁDA“ jsme se žáky 6.C a 7.B, navštívili jediné muzeum lyží, které je v Praze.

Na ZŠ Generála Janouška si založili své vlastní a jedinečné muzeum lyží, které založili loni k 100. výročí úmrtí Hanče a Vrbaty.

Na výstavě mají staré lyže, přeskáče, hůlky a na nástěnkách podrobnou historii vzniku tohoto sportu u nás a ve světě. Vše, co mají ve sbírce, je darováno jejich učiteli, žáky, rodiči a známými.

Nejdříve si žáci poslechli krátké vyprávění pana zástupce ředitelky o historii lyžování a prvních lyžích v Čechách a pak se už věnovali připraveným pracovním listům. Příběh Hanče a Vrbaty měli za úkol převyprávět podle  informací z dostupných zdrojů.

Moc děkujeme panu zástupci Miroslavu Ferklovi, který  nám věnoval svůj čas. Bylo to zajímavé dopoledne. A jestli někdo ví, že má na půdě staré lyže, přeskáče, hůlky či jiné pěkné kousky, které by čekala popelnice, tak neváhejte, na "Čerňáku" jim to mezi ostatními bude moc slušet :)

Autor curdova, 15.04.2014 08:12

Rubriky:   Projekty