Noc s Andersenem 2014

Noc s Andersenem v knihovně naší školy byla tentokrát určena nejlepším čtenářům z prvních tříd a ze třídy 2.D. A skutečně se sešly děti se zájmem o literaturu. Bavilo je číst, luštit pohádkové křížovky, soutěžit v testu pozorného čtenáře, vyplňovat kvízy, poslouchat pohádky, vypravovat bajky, spolupracovat v týmech, zpívat písničky z pohádek.

Největší úspěch mělo noční překvapení v podobě vzácného hosta – houslového virtuóza Bohuslava Matouška, který přišel dětem přečíst jednu z bájí Eduarda Petišky (90 let od narození), zahrát skladbu Johanna Sebastiana Bacha a také milou skladbičku Cestu znám jen já – melodii ze známého Večerníčku Z mechu a kapradí Jaroslava Celby. Kromě pohádkové hostiny nás pak už čekalo jen půlnoční putování temnou školou za záludnými úkoly, poslední videopohádky O mašinkách kouzelníka Zababy  a noční uspávanky Pohádkového  dědečka. Spaní dlouhé nebylo, ale ráno všichni rychle sbalili spacáky v knihovně a po krásných snech mezi knížkami už čekali na vyhodnocení. Knížku si zasloužili všichni! Diplomy nám připomínají  i letošní symbol detektivního putování a jeden z úkolů – oblíbeného komisaře Vrťapku. Příští Noc čeká za odměnu na čtenáře, kteří přečtou spoustu knih a zapíší je do čtenářského deníku. Už se na ně těšíme!

Andersenovský tým:

Marie Hofmanová, Jana Bendová, Romana Hofmanová, Simona Mitinková a Ivana Kudrnová

Andersen text.docx

Autor dzur, 15.04.2014 08:31