Knižní veletrh na Červeném vrchu

V minulém týdnu, těchto dnech a i v těch příštích budou probíhat návštěvy starších tříd  ve třídách o rok mladších spolužáků v rámci projektu„Knižní veletrh na Červeném vrchu“ , který již druhým rokem pořádá škola pod vedením třídních učitelů pro žáky 1. stupně.
  V rámci tohoto projektu starší spolužáci navštěvují třídy mladších dětí a zábavnou formou je seznamují s knihami, které čtou, ať už jako svou školní četbu, nebo četbu vlastní. Kromě čtených ukázek zde nechybí dramatizace, soutěže, hádanky, kvízy a křížovky, které jsou zpestřením jejich samostatně připravených programů pro mladší spolužáky.
  A když soutěže nebo práci dětí odmění sladkost za jejich snahu, radost a nadšení nezná mezí!

Výstupem tohoto projektu je nejen velká chuť a motivace přečíst si knížky, které děti zaujaly, ale i seznam „TOP knih“ za každý ročník, který může být vodítkem pro rodiče ke koupi vhodné knihy, pokud chtějí odměnit své dítko třeba za jeho pěkné vysvědčení. Seznam opět zveřejníme ke konci školního roku na stránkách školy. Ale teď už pojďme nahlédnout prostřednictvím fotografií do některých tříd, kde se projekt realizoval…

Daniela Vojtěchovská

„Že už třeťáci mohou být nadšenými čtenáři, nám tento týden předvedli také žáci 3.C, kteří navštívili naši třídu (2.D) s mnoha zajímavými knihami. Nejenže nám jich spoustu představili, aby nás nalákali na prima čtení, ale v rámci své přípravy upekli pro celou třídu i vynikající jablečný závin, takže jsme si u knížek i skvěle pochutnali.“

Ivana Kudrnová

Autor dzur, 28.03.2014 19:43